News/Blog

News/Blog

  • luty

    11

    2019
Pośrednictwo pracy – jak współpracować z agencją?

Pośrednictwo pracy – jak współpracować z agencją?

Chcesz zatrudnić pracownika zza wschodniej granicy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Najprostsze rozwiązanie to skorzystanie z pomocy i wsparcia agencji pośrednictwa pracy, która pomoże Ci znaleźć odpowiednią osobę i dopełnić wszelkich formalności.

Deficytowe zawody na polskim rynku pracy

Szukasz pracowników, ale polski rynek pracy jest całkowicie wydrenowany? Specjalistów brak, a jeśli już jakiś się znajdzie, to jego oczekiwania finansowe znacznie przekraczają twój budżet? To niestety rzeczywistość wieku polskich przedsiębiorców.

Na liście najbardziej deficytowych zawodów znaleźli się nie tylko informatycy i programiści, ale też inżynierowie elektrycy, spawacze, ślusarze, pielęgniarki, cukiernicy czy sprzedawcy. Znalezienie odpowiedniego kandydata na takie stanowisko graniczy z cudem. Co zatem można zrobić? Jedną z opcji jest współpraca z agencją pracy, która pomoże znaleźć pracowników za granicą. Tam, gdzie tacy specjaliści są i szukają nowej, lepszej pracy.

Z racji specyfiki polskiego rynku pracy, jesteśmy atrakcyjnym miejscem pracy dla pracowników zza wschodniej granicy. Nasze stawki wynagrodzenia są wyższe, a mimo nieco wyższych kosztów życia, siła nabywcza zarobków wyższa niż na Ukrainie, w Mołdawii, Gruzji czy Armenii.

Pośrednictwo pracy – Ukraina i za granica – jak to działa?

Najpierw firmie specjalizującej się w pośrednictwie pracy przedstawia się profil poszukiwanego pracownika. Im dokładniej opisane są wymagania, zadania oraz warunki, jakie oferuje pracodawca, tym większa skuteczność działania agencji.

Agencja, mając jasność potrzeb pracodawcy, rozpoczyna rekrutację na pracowników. Robi to skutecznie wtedy, kiedy ma doświadczenie w rekrutacji na danym terenie. Wysokiej klasy agencje mają swoje przedstawicielstwa w krajach, w których poszukują pracowników (np. Ukraina, Mołdawia, Gruzja). To zarówno ułatwia komunikację z kandydatami, jak i przyspiesza cały proces poszukiwania pracowników.

Aby pośrednictwo pracy było skuteczne, agencja musi również zweryfikować umiejętności kandydatów. Odbywa się to za pomocą potwierdzania certyfikacji i dokumentów lub poprzez szereg zadań i testów.

Kandydatów, którzy przejdą proces selekcji i zostaną zaakceptowani przez pracodawcę, można przygotowywać do procesu zmiany miejsca zamieszkania. Pośrednictwo pracy to nie tylko znalezienie pracowników, ale również zadbanie o możliwość ich legalnego zatrudnienia (czy to bezpośrednio, czy przez leasing) oraz zadbanie o ich potrzeby bytowe.

Rzetelne pośrednictwo pracy (takie jak nasza Agencja WorkBalance) może zapewnić swoim podopiecznym również mieszkanie, a w niektórych przypadkach umów z pracodawcami również transport z i do pracy. Dla pracownika z Ukrainy, który decyduje się na emigrację to duża wygoda i poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu, takie firmy pośrednictwa są w stanie zrekrutować wysokiej klasy specjalistów.

Korzyści ze współpracy przy pośrednictwie pracy

• Możliwość znalezienia wykwalifikowanego pracownika mimo braku odpowiednich talentów na rodzimym rynku pracy,

• Brak konieczności angażowania własnych środków w prowadzenie rekrutacji – to agencja bierze na siebie zarówno proces poszukiwania kandydatów, jak i ich selekcji,

• Brak ryzyka związanego z nietrafioną rekrutacją. Rzetelna agencja pośrednictwa pracy daje gwarancje na pracownika, a jeśli ten się nie sprawdzi, istnieje możliwość znalezienia nowej osoby bez dodatkowych kosztów,

• Przy wyborze opcji leasingu, pracodawca – użytkownik nie ponosi żadnych kosztów zatrudnienia. Wszelkie sprawy formalne załatwia agencja pracy.

Zainteresowany współpracą? Wypełnij formularz i powiedz nam, kogo potrzebujesz do pracy. Gwarantujemy znalezienie odpowiednich pracowników w najkrótszym możliwym czasie!