Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Spawacze z Ukrainy

Spawacze to jedni z najbardziej poszukiwanych fachowców na polskim rynku pracy. Duży popyt na fachowe usługi sprawia, ze niezwykle ciężko jest znaleźć odpowiednich pracowników. Rozwiązaniem dla polskich pracodawców są spawacze z Ukrainy. Rekrutowane osoby posiadają stosowne uprawnienia i są chętne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Dla polskich przedsiębiorców spawacze z Ukrainy to szansa na szybkie uzupełnienie braków kadrowych oraz korzystne warunki współpracy z wykwalifikowanymi fachowcami ze wschodu.

spawacze

Zawód spawacza

Zawód spawacza to odpowiedzialna profesja, która wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz posiadania stosownych uprawnień spawalniczych. Dobry spawacz powinien posiadać umiejętność odczytu rysunków technicznych, a także cechować się sumiennością i zaangażowaniem w wykonywaną pracę, tak aby jej efekty były zgodne z oczekiwaniami pracodawcy i klientów. Każda osoba zajmująca się spawaniem powinna mieć zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu spawania, świadectwo egzaminu spawacza oraz książeczkę spawacza. Odnowienie kwalifikacji powinno następować co dwa lata.

Spawacze znajdują zatrudnienie wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie różnych technologii łączenia ze sobą metali. Są to zarówno prace instalacyjno-montażowe, jak i spawalniczo-ślusarskie. Codzienna praca spawaczy polega na spawaniu konstrukcji stalowych oraz wykonywaniu takich czynności jak lutowanie, zgrzewanie, cięcie termiczne, czy szlifowanie i czyszczenie stali. Spawacze poszukiwani są między innymi w takich branżach, jak górnictwo, przemysł metalowy, przemysł stoczniowy, budownictwo oraz zakłady produkujące maszyny i pojazdy mechaniczne.

Dlaczego warto zatrudnić spawacza z Ukrainy?

Dlaczego warto zatrudnić spawacza z Ukrainy

Spawanie to jedna z tych branż na polskim rynku pracy, która zmaga się z niedoborem pracowników. Sprowadzanie wykwalifikowanych fachowców z Ukrainy to dobry sposób na uzupełnienie braków kadrowych i skompletowanie załogi, która będzie w stanie wywiązać się z zaplanowanych realizacji i projektów. Spawacze z Ukrainy to fachowcy, którzy posiadają stosowne uprawnienia oraz są chętni do szybkiego rozpoczęcia pracy.

Spawacze z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Polski zarobkowo, są zmotywowani do pracy i nastawieni na jak największy zarobek. Ukraińscy spawacze chętnie podejmą się pracy w nadgodzinach, w weekendy czy w nocy. Dla polskich przedsiębiorców oznacza to większą dyspozycyjność i elastyczność ze strony pracowników oraz większą efektywność i tempo pracy. Dodatkową korzyścią jest gotowość do relokacji, co sprawdzi się szczególnie w przypadku dużych firm, które mają projekty w różnych miejscowościach.

Fachowcy z Ukrainy są skłonni do pracy w niższych stawkach niż spawacze z Polski. Wynika to z dużej dysproporcji między średnim miesięcznym wynagrodzeniem spawacza w Ukrainie oraz w Polsce.  Spawacze z Ukrainy nie mają wygórowanych oczekiwań finansowych względem wynagrodzenia, ponieważ nawet praca przy obniżonych stawkach jest dla nich dużo bardziej opłacalna. Stwarza to korzystną sytuację dla polskich przedsiębiorców. Współpraca opłaca się obu stronom.

Jak zatrudnić spawacza z Ukrainy?

Spawacze pochodzący z Ukrainy nie są obywatelami Unii Europejskiej, dlatego zatrudnienie spawacza z Ukrainy wymaga ze strony pracodawcy dopełnienia stosownych formalności natury organizacyjnej i prawnej. W przypadku prac spawalniczych wykonywanych sezonowo jest to obowiązek wydania stosownego oświadczenia o zamiarze zatrudnienia. W przypadku pracowników podejmujących pracę na okres dłuższy niż 6 miesięcy niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na pracę oraz skompletowanie dokumentów potwierdzających legalność pobytu.

Urzędowe procedury są czasochłonne i wymagają dużego zaangażowania i czujności ze strony pracodawcy, któremu za nieprzestrzeganie przepisów o zatrudnieniu cudzoziemców może grozić nawet kara grzywny lub pozbawienia wolności. Lepiej oszczędzić czas i nerwy, powierzając cały proces specjalistom, którzy nie tylko pomogą dopełnić niezbędnych formalności, ale przede wszystkim szybko dostarczą potrzebnych do pracy fachowców lub pracowników, którzy chcieliby przyuczyć się zawodu.

Rekrutacja spawaczy z Ukrainy

Jesteśmy wiodąca Agencją Pracy Tymczasowej, która zajmuje się rekrutacją pracowników oraz wykwalifikowanych specjalistów ze Wschodu. Agencja posiada biura pośrednictwa pracy m.in. w takich krajach, jak Ukraina, Białoruś czy Mołdawia. Bezpośredni dostęp do kandydatów pozwala rzetelnie zweryfikować ich kwalifikacje oraz znacznie przyspiesza sam proces rekrutacji.

Skorzystanie z usług Agencji pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na rekrutację oraz sprawdzenie kwalifikacji spawaczy z Ukrainy. Agencja pomaga także w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności, tak aby zatrudnienie spawacza z Ukrainy było w pełni legalne i spełniało kryteria przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Agencja oferuje dostęp do wykwalifikowanych kandydatów oraz osób chętnych do nauki nowego zawodu.

rekrutacja spawaczy z Ukrainy

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz