pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Filipin?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Filipin

Pracownicy z Filipin

Zatrudnianie pracowników z Azji i Afryki to coraz bardziej popularna metoda uzupełniania braków kadrowych w polskich firmach. Pracownicy z Azji stanowią atrakcyjną i tańszą alternatywę dla pracowników ze wschodu.

Azjaci cechują się także większym zaangażowaniem w wykonywane obowiązki oraz posiadają mniej roszczeniową postawę względem wynagrodzenia. Polscy przedsiębiorcy, korzystając z metod outsourcingu,  chętnie zatrudniają pracowników z takich krajów jak m.in. Nepal. Indie, Bangladesz, Wietnam czy Gruzja.

Na uwagę zasługują także pracownicy tymczasowi z Filip, którzy stanowią coraz większą mniejszość narodową na polskim rynku pracy. Jakie są opinie o Filipinach i dlaczego warto ich zatrudnić w swoim przedsiębiorstwie?

Pracownicy z Filipin opinie

Filipińczycy są jedną z najchętniej zatrudnianych grup zagranicznych pracowników w Polsce, plasując się na piątym miejscu pod względem mniejszości narodowych znajdujących zatrudnienie w kraju. Z czego to wynika i jakie są opinie na temat pracowników z Filipin?

Pracodawcy cenią ich głównie za uczciwe i skrupulatne podejście do pracy oraz wiązanie się z jednym pracodawcą przez dłuższy czas. Z tego powodu pracownicy z Filipin często zatrudniani są na konkretne stanowiska, które wymagają szczegółowego i czasochłonnego  przeszkolenia. Niska rotacja sprawia, że jest to zdecydowanie bardziej opłacalne niż w przypadku Ukraińców czy Białorusinów, którzy znacznie częściej zmieniają pracę lub zastanawiają się nad szybszym powrotem do ojczyzny.

Pracownicy tymczasowi z Filipin znani są z dużej pracowitości i wydajności. Różnice kulturowe oraz możliwość zarabiania znacznie wyższej kwoty niż w kraju ojczystym, sprawiają, że Filipińczycy czują dużą wdzięczność za powierzoną pracę, którą wykonują z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem. Ich optymistyczne i pozytywne podejście korzystnie wpływa także na resztę zespołu oraz dobrą atmosferę w miejscu pracy.

Pracodawcy doceniają także pracowników z Filipin za komunikatywność. Filipińczycy często dobrze znają angielski, co zdecydowanie ułatwia nawiązanie kontaktu oraz wdrożenie do nowych obowiązków. Naturalne zdolności językowe pozwalają im także szybko opanować podstawowe słownictwo w języku polskim.

Pracownicy z Filipin w Polsce – jakie branże?

Pracownicy z Filipin w Polsce najczęściej pracują w przedsiębiorstwach przemysłowych i przetwórczych. Chętnie zatrudniani są w firmach, w których ważna jest ciągłość produkcji. Dotyczy to zwłaszcza branży spożywczej, związanej z przetwórstwem warzyw, owoców, ryb lub mięsa. Znani z dużej sprawności Filipińczycy chętnie zatrudniani są także w branży budowlanej. Najczęściej są to duże firmy prowadzące kilka różnych projektów w różnych miejscach.

Komunikatywni i uśmiechnięci mieszkańcy Filipin znakomicie sprawdzają się także w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Filipinki chętnie podejmują się pracy w kosmetyce lub w branży usługowej, w szczególności w firmach zajmujących się utrzymaniem czystości w obiektach publicznych lub biurowcach. Osobną kategorię stanowią mieszkańcy Filipin znających język angielski i podstawy programowania. Tacy pracownicy chętnie przyjmowani są do korporacji lub firm IT, również w trybie zdalnym.

Pracownik z Filipin

Pracownik z Filipin – jakie korzyści?

Wysokie koszty transportu i duża odległość sprawiają, że Filipińczycy przenoszą się zawodowo do Polski na dłuższy czas. Szukając stabilnego zatrudnienia, chętnie związują się z firmą na dłużej, dzięki czemu czas poświęcony na ich szkolenie i naukę z pewnością się zwróci. Pracodawca może także liczyć na ich lojalność i przywiązanie do miejsca pracy.

Mieszkańcy Filipin najczęściej zostawiają w ojczyźnie rodziny, którym co miesiąc wysyłają zarobione pieniądze. Mocna motywacja i brak życia rodzinnego na miejscu sprawiają, że Filipińczycy chętnie pracują również w mniej popularnych godzinach, jak noce czy podczas weekendów. Pracownik z Filipin doskonale odnajdzie się więc w pracy zmianowej, która wymaga ciągłe pokrycia.

Filipińczycy mają także znacznie mniejsze oczekiwania finansowe niż Polacy lub pracownicy zza wschodniej granicy. W przypadku zatrudnienia większy grup pracowników, jest ogromna miesięczna oszczędność dla przedsiębiorstwa. Pracownikom z Filipin nie można także odmówić energii i zaangażowania w pracę.

Pracownicy z Filipin – Agencja Pracy Tymczasowej

Samodzielne zatrudnianie pracowników tymczasowych z Azji wymaga dużej uważności oraz zaangażowania w proces kompletowania dokumentów oraz liczne formalności, które umożliwiają legalne zatrudnienie. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług outsourcingu i okresowy wynajem pracowników. Na czym polega to rozwiązanie?

Agencja Pracy Tymczasowej zbiera informacje na temat potrzeb klientów i zestawia je z listą kandydatów z Azji chętnych do pracy w Polsce. Agencja obsługuje cały proces związany ze sprowadzaniem, zatrudnieniem oraz wynagrodzeniem pracownika. Dla klienta oznacza to oszczędność czasu, pewność co do legalności zatrudnienia oraz wygodę związana z formą rozliczenia, jaką jest faktura.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz