pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Azji?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Azji

Pracownicy z Azji

Na polskim rynku pracy można zaobserwować coraz większy udział azjatów, którzy chętnie zatrudniani są w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługach oraz sektorze IT. Pracownicy z Azji są doskonale przygotowani do wykonywania prac fizyczny oraz wykazują się dużym zaangażowaniem w powierzoną im pracę. Większość z nich posługuje się także językiem angielskim w stopniu, który umożliwia podstawową komunikację. Wysokie koszty podróży sprawiają, że najczęściej przyjeżdżają do pracy na dłuższy czas, przesyłając zarobione pieniądze rodzinie na miejscu. Mała rotacja i gotowość do nauki nowych obowiązków sprawiają, że pracownicy z Azji z pewnością będą trafioną inwestycją.

Wśród krajów, z których najczęściej przyjeżdżają Azjaci, znajdują się Wietnam, Indonezja, Filipiny, Nepal, Bangladesz, Indie lub Gruzja. Pracownicy tymczasowi z Azji najczęściej znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz przetwórczych. Dotyczy to zwłaszcza przetwórstwa spożywczego m.in. mięsa, ryb, warzyw i owoców. Azjaci świetnie sprawdzają się także jako pracownicy branży budowlanej i wykończeniowej. Chętnie podejmują się także pracy w gastronomii oraz usługach jak salon kosmetyczny czy firma sprzątająca.

Pracownicy z Azji opinie

Jakie są opinie na temat pracowników z Azji? Każda z nacji ma nieco inną specyfikę, ale wszystkie wyróżniają się komunikatywnością oraz silną motywacją do pracy, która jest ich siłą napędową. Pracownicy z Azji najczęściej przyjeżdżają do pracy sami, zostawiając w ojczyźnie swoje rodziny. Brak życia prywatnego na miejscu sprawia, że są chętni do pracy w systemie zmianowym oraz w mniej popularne dni, jak weekendy. Rzadko proszą również o dzień wolny z powodów zdrowotnych lub wypoczynkowych.

Azjaci znacznie różnią się pod względem kulturowym. Cechują się jednak dużą komunikatywnością i otwartą postawą, dzięki czemu szybko odnajdują się w nowym otoczeniu i miejscu pracy. Często znają również język angielski, co sprawia, że wdrożenie ich w nowe obowiązki jest dużo łatwiejsze. Porozumienie oraz pozytywne nastawienie sprzyja dobrej atmosferze w zespole oraz nawiązywaniu koleżeńskich relacji z pracownikami innych nacji, m.in. Polakami.

Pracownicy z Azji – dlaczego warto?

Duże koszty transportu sprawiają, że obywatele krajów azjatyckich, najczęściej przyjeżdżają do Polski na minimum 1 rok, a często przedłużają swój pobyt nawet o kilka lat, sprawdzając tu również rodzinę. Dłuższa perspektywa czasowa sprawia, że mają czas potrzebny do dobrego opanowania zawodu oraz nauki kultury i organizacji pracy w danym przedsiębiorstwie. Chęć stabilizacji sprzyja niskiej rotacji wśród pracowników i sprawia, że inwestycja w szkolenia jest rentowna dla firmy.

Zatrudnienie Azjatów pozwala szybko uzupełnić luki kadrowe oraz zachować ciągłość pracy w systemie zmianowym. Skorzystanie z opcji leasingu pracowników pozwala niemal natychmiast uzyskać chętny i zmotywowany do pracy zespół o określonych kompetencjach. To także duża oszczędność czasu i środków związanych z przeprowadzeniem rekrutacji i organizacją szkoleń pod konkretne stanowisko.

Pracownicy tymczasowi z Azji w Polsce słyną ze swojej wydajności i silnie zakorzenionego etosu pracy i dyscypliny. Te cechy rozwijają się wraz z doświadczeniem w danym zawodzie. Wszystkie powierzone obowiązki Azjaci wykonują bardzo sumiennie i dokładnie. Nie obawiają się także nadgodzin i konieczności pozostania w pracy dłużej, gdy jest taka potrzeba. Równocześnie są dużo mniej roszczeniowi niż Polacy lub pracownicy ze wschodu.

Pracownicy z Wietnamu

Pracownicy z Azji – korzyści dla obu stron

Zatrudnienie pracowników z Azji w Polsce oznacza korzyści zarówno dla Azjatów, jak i przedsiębiorców. Jest to szybki sposób na skompletowanie kadry sumiennych i niedrogich pracowników, którzy będą gotowi do pracy w systemie zmianowym oraz za niższe stawki niż Polacy lub pracownicy ze wschodu. Takie rozwiązanie szczególnie opłaca się w przypadku większych zespołów, które generują ogromne oszczędności każdego miesiąca.

Dla podejmujących pracę w Polsce Azjatów korzyścią są znacznie wyższe zarobki oraz możliwość szybkiego zgromadzenia oszczędności. Pieniądze najczęściej wysyłają rodzinom w kraju. Często podejmują także starania, aby sprowadzić je na miejsce. Przyjazne nastawienie sprawia, że cieszą się sympatią Polaków oraz szybko nawiązują przyjazne relacje w pracy.

Jak zatrudnić pracowników z Azji?

Samodzielne zatrudnienie pracownika z Azji nie jest proste i wymaga dopełnienia szeregu formalności oraz dokładnej weryfikacji dokumentów. Takie działania kosztują czas i pieniądze. Znacznie prościej powierzyć proces rekrutacji zewnętrznej firmie lub skorzystać z wynajmu pracowników oferowanych przez Agencję Pracy Tymczasowej. Outsourcing polega na przeniesieniu pełnej obsługi administracyjnej i płacowej na Agencję, z którą klient rozlicza się co miesiąc za pomocą faktury. Wynajem pracowników zakłada także możliwość wymiany kadry, w przypadku niezadowolenia. Szeroka siatka biur na całym świecie sprawia, że Agencja może szybko pozyskać różnych pracowników o pożądanych kwalifikacjach.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz