pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Ukrainy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Pracownicy z Mołdawii

Zatrudnienia w Polsce poszukują nie tylko Ukraińcy – z roku na rok do naszego kraju przybywa coraz więcej osób z Mołdawii. Za osiedleniem się w naszym kraju sprzyja między innymi bliskość kulturowa oraz geograficzna. Mołdawia dysponuje zarówno pracownikami o wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu, jak i tymi, którzy gotowi są od zaraz podjąć się pracy fizycznej, na przykład na budowie.

Od 2018 roku zatrudnienie pracowników tymczasowych z Mołdawii odbywa się w oparciu o oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy, które składane jest przez pracodawcę w PUP właściwym ze względu na siedzibę czy miejsce pobytu stałego. Nasza agencja odpowiada za wszystkie formalności z tym związane.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do KONTAKTU!

Pracownicy z Mołdawii cieszą się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku pracy. Tańsi niż Ukraińcy, a bliżsi kulturowo niż Azjaci, stanowią ciekawą alternatywę dla polskich pracodawców, którzy chcą szybko uzupełnić braki kadrowe, niedrogimi pracownikami ze wchodu. Pracownicy z Mołdawii mogą w zamian liczyć na znacznie wyższe zarobki oraz korzystnie skonstruowaną umowę, która zapewni im ciągłość zatrudnienia oraz elastyczne godziny pracy. Agencja Pracy Tymczasowej stwarza platformę umożliwiającą znalezienie zainteresowanych pracą w Polsce pracowników z Mołdawii. Forma leasingu pracowniczego sprawia, ze proces jest wygodny i transparentny dla obu stron.

Pracownicy tymczasowi z Mołdawii chętnie podejmują się pracy, w takich branżach jak budownictwo, logistyka, produkcja, transport oraz gastronomia. Kobiety chętnie decydują się na pracę w branży spożywczej, kosmetycznej oraz w firmach sprzątających. Wśród osób chętnych do pracy w Polsce znajdują się m.in. budowlańcy, pracownicy produkcji, pracownicy fizyczni, monterzy, spawacze, ślusarze oraz pracownicy magazynowi. Nie brakuje także osób bez doświadczenia, chętnych do nauki zawodu na miejscu. Na właściwe dobranie pracownika do miejsca pracy pozwala szeroka baza kandydatów, jaką gwarantują liczne biura rekrutacyjne na terenie Mołdawii.

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Mołdawii?

Mołdawianie to spokojny naród, który szanuje pracę i możliwość wykonywania powierzonych obowiązków. Cechują się dużą starannością, zdyscyplinowaniem oraz uczciwością. Mołdawianie są zazwyczaj wierzący i prostolinijni. Cechują się także dużym szacunkiem dla tradycji i wartości rodzinnych. Większość z nich włada językiem rosyjskim, co znacznie ułatwia komunikację z pracodawcą oraz w obrębie zespołu. Asymilacji sprzyja pozytywne nastawienie, pogodny charakter oraz chęć nauki i dostawania do stawianych przez firmę wymagań.

Współpraca z Mołdawianami — wzajemne korzyści

Współpraca polskich przedsiębiorców z pracownikami z Mołdawii to szereg korzyści dla obu stron. Polacy mogą szybko zatrudnić doświadczonych fachowców z różnych branż oraz uzupełnić braki kadrowe w swojej firmie, a Mołdawianie łatwo znaleźć pracę za granicą, która da im możliwość zarobku. Obie strony mogą liczyć również na atrakcyjne warunki finansowe. Dla polskich pracodawców jest to szansa na zatrudnienie zmotywowanego do pracy pracownika, który równocześnie nie będzie miał dużych wymagań względem pensji. Polskie stawki dla Mołdawian oznaczają natomiast znacznie wyższe zarobki niż w kraju. Atrakcyjna jest także możliwość zatrudnienia na podstawie elastycznego kontraktu.

Pracownicy z Mołdawii są skłonni do pracy w mniej atrakcyjnych godzinach i terminach. Dla pracodawcy stwarza to możliwość zachowania ciągłości pracy oraz zwiększenia jej efektywności. Przyjeżdżający do pracy Mołdawianie chętnie biorą nocki, pracują w weekendy oraz dni standardowo wolne od pracy, jak niedziela czy państwowe święta. Nie nadużywają także urlopu oraz zwolnień lekarskich. Zarobkowy charakter przyjazdu oraz chęć zapewnienia lepszego poziomu życia rodzinie w kraju sprawia, że pracownicy z Mołdawii są bardzo pracowici i zmotywowani do zarabiania pieniędzy.

Jak zatrudnić pracownika z Mołdawii?

Obywatele Mołdawii nie są członkami Unii Europejskiej. Oznacza to, że w Polsce mogą być zatrudniani jedynie na podstawie osobnych przepisów, regulujących czas i zakres stosunku pracy. Nowelizacja przepisów umożliwia legalne zatrudnienie pracownika z Mołdawii do prac sezonowych na podstawie pisemnego oświadczenia pracodawcy o zamiarze zatrudnienia. Stosunek pracy nie może jednak przekazać pół roku.

Zatrudnienie pracowników z Mołdawii na dłuższy czas jest także możliwe. Jest to jednak dużo bardziej skomplikowany i czasochłonny proces, który wymaga od pracodawcy podjęcia stosownych kroków natury formalnej oraz skompletowania wymaganej dokumentacji. Niedotrzymanie obowiązków może mieć przykre następstwa w postaci grzywny lub nawet ograniczenia wolności. Znacznie łatwiej i bezpieczniej powierzyć ten proces specjalistom.

Rekrutacja pracowników z Mołdawii

Nasza Agencja Pracy Tymczasowej, która posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji pracowników ze Wschodu. Dla naszych klientów dostarczamy pracowników, z takich krajów, jak Mołdawia, Ukraina, Indie, Gruzja, Wietnam, Bangladesz, Nepal i inne. Dzięki siatce licznych biur Agencja posiada natychmiastowy i bezpośredni dostęp do kandydatów chętnych do rozpoczęcia pracy w Polsce. Wśród nich znajdują się zarówno wykwalifikowani fachowcy, jak i osoby bez doświadczenia.

Skorzystanie z usług Agencji pozwala naszym klientom zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na przeprowadzenie efektywnego procesu rekrutacji. Dodatkowo zyskują pewność, że cała procedura zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi wymaganiami, określonymi przez przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Zadbamy także o wynagrodzenie pracowników i sprawy administracyjne. Wygodna forma rozliczania się fakturą sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na usługę leasingu pracowników.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz