pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Azji?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Wietnamu

Pracownicy z Wietnamu

Pomagamy naszym klientom w zrekrutowaniu i legalizacji pobytu pracowników z Wietnamu. Wiele firm napotyka na problemy związane z obsadzeniem w swoich strukturach wszystkich stanowisk. Rotacja wśród pracowników? A może dynamiczny rozwój Twojej firmy? Uruchamiasz nową linię produkcyjną? Jak wiadomo rynek Ukraińców z wielu powodów już jest mało atrakcyjny, stąd sięgamy po pracowników z innych stron świata. Jeśli zastanawiasz się nad zatrudnieniem osób z Wietnamu zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego Wietnamczycy są zainteresowani naszym rynkiem pracy?

Powodów jest kilka, ale główny to szansa – Polska jest dla nich właśnie szansą na zasadniczą zmianę poziomu życia. W porównaniu z brakiem pracy u siebie lub pracą niskopłatną jesteśmy postrzegani jako kraj, w którym zaczną zarabiać godziwe pieniądze. Ze względu na dużą odległość i wysokie koszty relokacji decyzje o podjęciu pracy w Polsce są przemyślane i zaplanowane na długi okres czasu. Najchętniej wiążą się z tym samym pracodawcą na cały czas pobytu, gdyż jest to naród niezwykle lojalny i przywiązujący się do danego miejsca, środowiska i ludzi. Liczą również na możliwości rozwoju i z czasem na objęcie wyższych stanowisk.

Jakich pracowników zyskasz zatrudniając osoby z Wietnamu?

Powszechnie są oni uważani za naród pracowity i spokojny. Cieszą się najczęściej reputacją osób wyjątkowo sumiennych, etycznych oraz precyzyjnych w wykonywaniu swoich obowiązków. Wietnamczycy są osobami nastawionymi na dużą ilość przepracowanych godzin, również w weekendy i święta, co zwiększa wydajność i pozwala na efektywne zarządzanie czasem pracy. Potrafią również wykazać się kreatywnością w rozwiązywaniu nietypowych sytuacji. Dużą zaletą Wietnamczyków jest umiejętność pracy w zespole, co jest szczególnie ważne na początku współpracy ułatwiając etap integracji i wdrożenia. Wietnam to zdecydowanie jeden z krajów, z którego można pozyskać solidnych pracowników, zarówno tych bardziej jak i mniej wykwalifikowanych. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim wynika, że opinia Polaków o Wietnamczykach jest zdecydowanie lepsza niż o Ukraińcach, Białorusinach czy Rosjanach. Pomimo różnic kulturowych Wietnamczycy bardzo szybko adaptują się do warunków pracy w Polsce. Poza tym  chętnie integrują się w nowym środowisku, nierzadko ściągając po jakimś czasie pozostałych członków rodziny. Są przygotowani do prac fizycznych, cechuje ich zaangażowanie w swoją pracę i wysoka motywacja. Warto również podkreślić, że pracownicy z Wietnamu potrafią wykonywać swoje obowiązki nawet w trudnych warunkach pracy. Są niezwykle wytrzymali i skoncentrowani na zadaniu. Po odpowiednim wdrożeniu i przeszkoleniu pracodawca zyskuje cennego pracownika na długi okres czasu.

Pracownicy z Azji

Jak przebiega proces zatrudnienia pracowników z Wietnamu?

Formalności związane z zatrudnianiem pracowników z Wietnamu bierzemy na siebie. Na początku proces zatrudnienia osób z zagranicy, w tym z Azji może wydawać się skomplikowany. Trzeba nastawić się na szereg procedur oraz długi czas aż nowy pracownik zasili szeregi firmy. Dlatego ogromną korzyścią jest wsparcie, jakiego możemy udzielić naszemu klientowi na każdym etapie procesu. Najpierw wspólnie zastanowimy się jaka forma zatrudnienia jest najlepsza dla naszego klienta, rekrutacja jednorazowa czy leasing pracowniczy, a może wypracujemy jeszcze inne, hybrydowe rozwiązanie. Przedstawimy zalety każdego z tych rozwiązań i punkty, na które należy zwrócić uwagę. Stworzymy profil poszukiwanej osoby, doprecyzujemy zakres jej obowiązków, określimy etapy projektu i rozpoczniemy nasze działania. Na każdym etapie dbamy o dopełnienie szeregu formalności oraz skrupulatną weryfikację dokumentów. Zajmujemy się stroną proceduralną (wnioski, wizy, pozwolenia na pracę) oraz całą logistyką, aż do momentu, kiedy pracownik przekroczy próg Twojej firmy. Nasz klient może zająć się swoim biznesem, a my zajmiemy się całą resztą związaną z legalizacją pobytu i sprowadzeniem pracownika z Wietnamu. Z należytą starannością podchodzimy do każdego etapu projektu, dbając o zadowolenie i spełnienie oczekiwań zarówno naszego klienta jak i pracownika, który zdecydował się na tak dużą zmianę. Ze względu na wypracowane modele działania, doświadczenie i sieć kontaktów współpraca z nami usprawnia i przyspiesza cały proces zatrudnienia osób z Wietnamu.

Nie należy również obawiać się wysokich kosztów zatrudnienia. Pozornie może wydawać się, że ze względu na odległość taki proces generuje duże wydatki, ale zestawiając je z realnymi korzyściami jest to doskonała inwestycja, przede wszystkim ze względu na dużo niższą rotację w porównaniu z zatrudnieniem pracowników np. z Ukrainy czy Białorusi. Ponadto rekrutacją zajmą się nasi specjaliści, co pozwoli uniknąć błędów na etapie weryfikacji umiejętności i kompetencji kandydata. Atutami pracowników z Wietnamu poza niską rotacja jest zaangażowanie, motywacja do pracy oraz przywiązanie do pracodawcy i nastawienie na długofalową współpracę.

Jakie branże i stanowiska rekomendujemy?

Najczęściej pracownicy z Wietnamu są zatrudniani w branżach tj. produkcja, gastronomia, rolnictwo, przetwórstwo spożywcze czy budownictwo. Poszukujemy zarówno wykwalifikowanych pracowników fizycznych jak i osób do przyuczenia, niewykwalifikowanych. Ze względu na swoją precyzję i dokładność doskonale radzą sobie jako spawacze, ślusarze, monterzy, operatorzy maszyn czy szwaczki. Sprawdzają się również na stanowiskach magazyniera oraz przy pracach fizycznych, również tych w trudniejszych warunkach.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz