pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Gruzji?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Gruzji

Pracownicy z Gruzji

Gruzini to jedna z mniejszości narodowych, która w ostatnich latach nabrała na znaczeniu w Polsce. Obywatele Gruzji chętnie decydują się na emigrację do Europy z powodów kulturowych oraz ekonomicznych. Nie jest tajemnicą, że kaukaski kraj ma europejskie aspiracje, czego wyrazem są liczne flagi Unii przed wieloma rządowymi budynkami w stolicy kraju. Polacy cenią sobie i w Gruzinach serdeczność, zamiłowanie do tradycji rodzinnych oraz pozytywne nastawienie do życia i pracy. Osobną kwestią jest gruzińska kuchnia, którą serwuje coraz większa ilość lokali.

Gruzini chętnie podejmują się prac fizycznych, takich jak praca w magazynie, przy produkcji przemysłowej lub na budowie. Nie brakuje wśród nich także wykwalifikowanych fachowców z zakresu elektryki, spawania oraz prac remontowych. Kobiety chętnie podejmują się pracy w usługach oraz jako pomoc przy sprzątaniu domu lub firmy. Zamiłowanie do kuchni oraz kultury jedzenia sprawia, że Gruzini to także świetni kucharze oraz handlowcy, którzy umieją podkreślić wartość produktu. Niezależnie od branży i kwalifikacji pracownicy z Gruzji to atrakcyjna alternatywa dla polskich przedsiębiorców, z której coraz chętniej korzystają. Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Gruzji?

Współpraca z Gruzinami — jakie korzyści?

Współpraca polskich pracodawców z Gruzinami stwarza szereg korzyści dla obu stron. Zatrudnienie pracowników tymczasowych z Gruzji pozwala szybko uzupełnić luki kadrowe w załodze oraz ułożyć harmonogram zapewniający ciągłość i wydajność pracy, również w mniej popularnych godzinach. Obie strony mogą liczyć na preferencyjne stawki. Dla polskich przedsiębiorców zatrudnienie Gruzinów jest znacznie tańsze niż koszty związane z zatrudnieniem innych bardziej roszczeniowych grup. Gruzini mogą natomiast liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki, niż w rodzimym kraju oraz uczciwe warunki pracy gwarantowane umową. Płaszczyznę komunikacji stwarza także powszechna znajomość języka rosyjskiego, serdeczność oraz podobna mentalność, co sprzyja efektywnej współpracy oraz dobrej atmosferze w zespole.

Logistyka i transport
Branża spożywcza

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Gruzji?

Gruzini są bardzo rodzinni i nie lubią żyć w izolacji od swoich bliskich. Decydując się na emigrację zarobkową, są zdeterminowani, aby w jak najszybszym czasie zarobić, jak najwięcej pieniędzy dla swojej rodziny i móc do niej wrócić. Dla polskich przedsiębiorców oznacza to pracowników wysoko zmotywowanych do pracy i chętnych do wykonywania obowiązków również w weekendy lub w mniej popularnych terminach, jak tzw. nocki czy dni ustawowo wolne. Taki pracownik nie będzie również nadużywał L4, ani przynależnego urlopu.

Inną kategorię stanowią Gruzini, którzy przybyli do Polski z całą rodziną. Jest to poważna decyzja, która najczęściej wiąże się z chęcią stabilizacji na miejscu oraz znalezieniu docelowego miejsca pracy. Niska rotacja, chęć do nauki oraz pozytywne nastawienie do wykonywanych obowiązków sprawiają, że Gruzini to pracownicy, w których opłaca się inwestować długoterminowo.

Pracownicy z Gruzji opinie

Pracownicy tymczasowi z Gruzji to jedna z najchętniej zatrudnianych mniejszości narodowych w Polsce. Polscy pracodawcy cenią Gruzinów za wydajność i przywiązanie do miejsca pracy. Warto mieć na uwadze, że dla wielu z nich możliwość pracy w Europie jest dużą szansą, dzięki czemu szanują powierzoną pracę i wykonują ją z dużą skrupulatnością. Dla pracodawców oznacza to zwykle mniejszą rotację oraz zwrot czasu i środków poświęconych na szkolenie.

Gruzini znani są także z pozytywnego nastawienia i wysokie komunikatywności. Chętnie zawierają przyjaźnie i są bardzo gościnni, czym szybko zjednują sobie sympatię zespołu. Dodatkowo chętnie rozmawiają na każdy temat i potrafią uważnie słuchać swojego rozmówcy, co ma szczególne znaczenie w sytuacjach zawodowych, w których liczy się komunikacja. Mimo tego, że Gruzja leży w Azji, Gruzini ciągną w kierunku Europy i cechują się podobną mentalnością oraz kulturą. Większość z nich włada również językiem rosyjskim, dzięki czemu bez problemu są w stanie porozumieć się z Polakami oraz dobrze zrozumieć powierzone zadania.

Większość Gruzinów przybywających do Polski zostawia w Gruzji rodziny i posiada mocną motywację zarobkową. Pracownicy z Gruzji chętnie pracują więc w mniej popularnych godzinach, jak noce czy weekendy. Pracodawcy doceniają ich gotowość do pracy oraz ciągłość pracy, którą zyskują. Są to także pracownicy, którzy rzadko korzystają z urlopu zdrowotnego lub wypoczynkowego.

Jak zatrudnić Gruzinów?

Gruzini jako obywatele spoza Unii Europejskiej oraz szerzej Europy podlegają pod Ustawę o Zatrudnianiu Obcokrajowców. Jest to czasochłonny i skomplikowany proces, za który odpowiedzialny jest pracodawca. Niezbędna jest wnikliwa weryfikacja dokumentów uprawniających do podjęcia pracy, jak wiza, ważny tytuł pobytowy oraz zezwolenie na pracę. Pracodawca musi także dokonać niezbędnych formalności w urzędowych oraz stworzyć kopie dokumentów na wypadek kontroli. Niedopilnowanie, której z tych kwestii może grozić karą grzywny, a nawet skutkować czasowym pozbawieniem wolności. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest skorzystać z usług Agencji Pracy Tymczasowej.

Produkcja
Outsourcing pracowników

Rekrutacja pracowników z Gruzji

Agencja Pracy Tymczasowej łączy atuty wynikające z wieloletniego doświadczenia, spersonalizowanego podejścia do klientów oraz rozległej siatki Biur Pracy Tymczasowej całym świecie. Firmowe placówki znajdują się m.in. w takich krajach, jak Gruzja, Nepal, Wietnam, Bangladesz, Indie, Uzbekistan, Mołdawia, Ukraina. Szeroka oferta chętnych do pracy w Polsce kandydatów pozwala szybko i precyzyjnie dobrać osobę z odpowiednimi kwalifikacjami do danego stanowiska pracy. Zapewniamy dostęp zarówno do wykwalifikowanych fachowców, jak i niedoświadczonych pracowników chętnych do nauki nowego zawodu.

Forma leasingu pracowniczego sprawia, że Agencja ponosi odpowiedzialność za wszelkie sprawy formalne związane z zatrudnieniem, sprowadzaniem oraz wynagrodzeniem pracownika. Dla klienta oznacza to oszczędność czasu, mniej stresu oraz wygodę związaną z formą rozliczenia na podstawie comiesięcznej faktury. Dużą wagę przykładamy także do zadowolenia naszych klientów, co sprawia, że jeśli pozyskani pracownicy z jakichś względów im nie odpowiadają, bezpłatnie ponawiamy proces rekrutacji.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz