News/Blog

News/Blog

  • styczeń

    21

    2019
Jak szukać pracowników ze Wschodu?

Jak szukać pracowników ze Wschodu?

Pracownicy ze Wschodu stanowią doskonałą alternatywę dla tych z naszego kraju. Do ich zalet zaliczyć można między innymi pracowitość, solidność oraz gotowość do pracy po godzinach czy w weekendu. Co więcej, na Ukrainie czy Białorusi nie brakuje fachowców z branży budowlanej czy przemysłowej. Nie bez znaczenia jest także uproszczona procedura zatrudniania osób zza wschodniej granicy.

Znalezienie rzetelnego, spełniającego wszystkie kryteria pracownika ze Wschodu, który zostanie w naszej firmie na dłużej, przynosząc wymierne korzyści, nie należy do najłatwiejszych. Doskonałym sposobem na oszczędność tak czasu, jak i pieniędzy, jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w outsourcingu pracowników. Do takiej agencji warto się zgłosić zarówno wówczas, gdy zależy nam na szybkim zatrudnieniu większej liczby pracowników, jak i wtedy, gdy poszukujemy wykwalifikowanych osób, których kompetencje należy sprawdzić przed zatrudnieniem czy w sytuacji, kiedy nie chcemy obciążać działu kadr w swojej firmie. Główną zaletą takiego rozwiązania jest gwarancja skutecznej rekrutacji i znalezienia osób w 100% dopasowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Osoby, które wolą szukać pracowników ze Wschodu na własną rękę, zdecydować mogą się na rekrutację czynną lub bierną. Pierwsza z nich opiera się o samodzielne szukanie kandydatów spełniających dane kryteria. Tego typu rekrutację prowadzi się zarówno na portalach ogłoszeniowych, jak i w mediach społecznościowych czy na forach branżowych. Po wstępnym wyborze kandydatów niezbędne jest przeprowadzenie szeregu rozmów kwalifikacyjnych, na bazie których wybiera się jedną lub kilku osób. Nie ma tutaj jednak gwarancji, że będą one zainteresowane pracą w danej firmie.

Rekrutacja bierna opiera się z kolei o zamieszczanie ogłoszeń w miejscach, które są kluczowe dla branży, w której działa dana firma. Mogą być to zarówno strony branżowe, jak i portale tematyczne. Tego typu rekrutacja obejmować może także media tradycyjne. Tego typu rekrutację najlepiej traktować jako uzupełniającą do czynnej. Szukając pracowników ze Wschodu, niezbędna będzie publikacja ogłoszeń na ukraińskich portalach internetowych oraz stronach dedykowanych osobom poszukującym pracy w Polsce.

Jeśli zależy Państwu na oszczędności czasu i miesięcy, zachęcamy do skorzystania z usług naszej agencji specjalizującej się w rekrutacji pracowników zza wschodniej granicy.