News/Blog

News/Blog

  • styczeń

    4

    2019
Stacjonarna i online nauka języka polskiego dla obcokrajowców

Stacjonarna i online nauka języka polskiego dla obcokrajowców

Z roku na rok rośnie liczba Ukraińców zatrudnionych w naszym kraju. Aby zwiększyć swoje kompetencje i szanse na rynku pracy, coraz częściej decydują się oni na naukę języka polskiego. Jakie możliwości mają w tym zakresie osoby z Ukrainy?

Jak pokazują statystyki, popularność nauki języka polskiego wśród Ukraińców systematycznie wzrasta. W Kijowie znaleźć można wiele prywatnych szkół językowych takich, jak chociażby Instytut Polski. W szkołach ogólnokształcących w stolicy, poza innymi językami naucza się także polskiego jako drugiego języka obcego.

Duże możliwości w zakresie nauki języka polskiego dla obcokrajowców daje Wrocław, gdzie w 19 września 2016 roku ruszyło Wrocławskie Centrum Integracji. Dla każdego cudzoziemca chcącego uczyć się naszego języka zostanie przypisany wolontariusz, który podczas spotkań będzie uczył swojego zagranicznego partnera polskich zwrotów i słówek. Dodatkowo, obcokrajowcy otrzymają wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne.

W kwietniu 2018 roku na Uniwersytecie Szczecińskim ruszył kurs języka polskiego dla Ukraińców. Dodatkowo, w jego trakcie obcokrajowcy mogą także zdobyć cenne umiejętności związane z życiem oraz pracą w Polsce. Zajęcia rozpoczynają się od lektoratu języka polskiego, w trakcie którego szczególny nacisk kładziony jest na słownictwo niezbędne podczas ubiegania się o pracę. Druga część zajęć dotyczy historii regionu oraz miasta i zawiera elementy polityki, ekonomii i kultury. W ramach kursu, Ukraińcy zdobywają informacje odnośnie zasad działania polskich instytucji i przysługujących ich praw oraz uczą się, jak przygotowywać CV oraz list motywacyjny.

Warto tu także wspomnieć o możliwości nauki języka polskiego dla obcokrajowców online przy pomocy różnego rodzaju dedykowanych aplikacji, dzięki którym niezbędne słownictwo opanować można bez konieczności wychodzenia z domu.

Rekrutowani przez naszą agencję pracownicy z Ukrainy przechodzą intensywny, 7-dniowy kurs językowy, dzięki czemu mogą Państwo mieć pewność, że przed rozpoczęciem pracy w Państwa firmie, będą oni zdalni wszystkie potrzebne zwroty.