News/Blog

News/Blog

  • maj

    11

    2018
Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

Z roku na rok rośnie liczba mieszańców Ukrainy decydujących się na podjęcie pracy w naszym kraju. Aby ułatwić im znalezienie zatrudnienia, 23 maja w godz. 10:00-18:00 W Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju (ul. Ruska 46a), odbędą się Targi Pracy dla Migrantów. Jakie atrakcje będą czekać na uczestników wydarzenia?

Główny cel tego wydarzenia to integracja lokalnych pracodawców borykających się z niedoborami pracowników oraz obcokrajowców (głównie Ukraińców) o zróżnicowanym doświadczeniu, którzy chcą rozpocząć pracę we Wrocławiu.

Organizatorem Targów Pracy dla Migrantów jest Fundacja Ukraina. To założona przez Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu – Grzegorza Dzika organizacja, której głównym celem jest wsparcie Ukraińców w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego. Parterami wydarzenia są Impel i Zachodnia Izba Gospodarcza.

Swoje stoisko na Targach będą miały firmy takie, jak: SoftServe, BNY Meelon, UBS czy grupa Hasco-Lek. Wydarzenie stanowi dla nich doskonałą okazję zarówno do zaprezentowania oferty, jak i spotkań w cztery oczy z potencjalnymi pracownikami czy konsultacji z ekspertami w dziedzinie zatrudniania cudzoziemców.

Targi Pracy dla Migrantów pozwolą mieszkającym we Wrocławiu Ukraińcom zapoznać się z dostępnymi aktualnie ofertami pracy i dowiedzieć się, jak przebiegają procesy rekrutacyjne oraz jakie wymagania są stawiane przed pracownikami. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także weryfikować swoje CV i LM czy wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.