News/Blog

News/Blog

  • luty

    19

    2018
Zarząd Ubera przenosi siedzibę z Warszawy do Kijowa

Zarząd Ubera przenosi siedzibę z Warszawy do Kijowa

Uber, czyli amerykański startup łączący przy pomocy aplikacji kierowców oraz pasażerów, zdecydował się przenieść swoje biuro z Warszawy do Kijowa.

Nie opuszcza on jednak polski całkowicie – w dalszym ciągu będzie świadczyć w Polsce swoje usługi. Bez zmian działać będą biura w Warszawie oraz Krakowie (dodatkowo działa tu Centrum Usług Biznesowych odpowiadające za wsparcie społeczności w regionie). Jak tłumaczy Magdalena Szulc, rzeczniczka Uber Polska, startup przenosi do Kijowa część odpowiedzialną za wsparcie operacyjne dla regionu. W Polsce pozostaje wsparcie funkcjonalne. Podkreśla ona również, że Polska jest w dalszym ciągu największym rynkiem regionu dla Ubera – zatrudnionych jest tu ponad 400 pracowników odpowiadających za funkcjonowanie aplikacji na terenie Europy Środkowo – Wschodniej.

Zarządzanie operacyjne regionem z poziomu Ukrainy pociągnąć może za sobą konieczność przeniesienia pracowników z Polski za wschodnią granicę. Mówi się, że pracownicy otrzymali już propozycję przeniesienia, a w Polsce pozostać ma wyłącznie dział odpowiadający za usługę UberEats, lecz informacje te nie zostały potwierdzone.

Nowym szefem Ubera na nasz region jest wywodzący się z Białorusi Oleksiy Stakh, który od niedawna kieruje działalnością firmy z centrali w Kijowie.

Centrala Ubera na Europę pozostaje w Amsterdamie.