News/Blog

News/Blog

  • styczeń

    14

    2019
Ukraińcy szukają pracy w Polsce

Ukraińcy szukają pracy w Polsce

Z roku na rok rośnie liczba pracujących w Polsce mieszkańców Ukrainy. W jaki sposób Ukraińcy szukają pracy w Polsce – przez Internet, agencje pośrednictwa, a może bezpośredni kontakt z firmami? Odpowiedź – poniżej.

Jak podają wyniki badań przeprowadzonych przez Monster Talent Sourcing Services, aż 68% Ukraińców w Polsce szuka pracy za pośrednictwem portali społecznościowych. 35% respondentom udało się w ten sposób znaleźć zatrudnienie.

Równie dużą popularnością cieszą się biznesowe portale. W ten sposób 50% Ukraińców szuka pracy w Polsce. 21% – z pozytywnym skutkiem.

Z usług agencji pośrednictwa pracy korzysta 33% Ukraińców szukających pracy w Polsce. 12% udaje się w ten sposób znaleźć zatrudnienie. Na uwagę zasługują tutaj firmy o konkretnym profilu, które poszukują kandydatów wyłącznie z danej profesji, na z góry określonych zasadach.

32% Ukraińców szukających pracy w Polsce zagląda na portale społecznościowe. 3% z nich znajduje w ten sposób zatrudnienie.

28% Ukraińców w Polsce szukając pracy kontaktuje się bezpośrednio z interesującymi ich firmami. W 11% są to działania przynoszące pozytywne skutki Przedsiębiorstwa chcące zatrudniać przedsiębiorców zadbać powinny o anglojęzyczną wersję swojej strony internetowej, na której znaleźć powinna się podstrona Kariera.

Spora część Ukraińców (27%), szukając zatrudnienia w naszym kraju pyta o aktualne oferty swoją rodzinę oraz przyjaciół. 17% z nich udało się w ten sposób znaleźć pracę.

Na targi pracy udaje się 14% Ukraińców szukających pracy, spośród których tylko 1% z pozytywnym skutkiem.

O pracę w organizacjach pozarządowych pyta 6% Ukraińców w Polsce. Jak podają wyniki wspomnianych badań, żadnemu z respondentów nie udało się w ten sposób znaleźć pracy.