News/Blog

News/Blog

  • styczeń

    2

    2019
Dlaczego warto zatrudniać budowlańców z Ukrainy

Dlaczego warto zatrudniać budowlańców z Ukrainy

Coraz więcej polskich deweloperów decyduje się na korzystanie z usług pracowników budowlanych z Ukrainy. Jak podają statystyki, w branży budowlanej pracuje ponad połowa zatrudnionych w naszym kraju Ukraińców. Garść przydatnych informacji na ten temat – poniżej.

Budowlańcy z Ukrainy zarabiają w Polsce średnio około 2000 złotych. To niewiele, biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanej przez nich pracy, nierzadko w ciężkich warunkach technicznych oraz atmosferycznych. Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają Ukraińców za niższą stawkę i samodzielnie zajmują się ich szkoleniem. Sporo w ten sposób zyskują i nie dotyczy to to tylko mniejszej pensji. Przy legalnym zatrudnieniu na bazie umowy o pracę otrzymują oni wsparcie z Urzędu Pracy, w ramach którego uzyskują miesięczne dofinansowanie w kwocie 800 złotych za każdego Ukraińca. Oprócz tego, są oni zwolnieni z opłacania za nich składek z ZUS.

Budowlańcy z Ukrainy są niezwykle solidni, pracowici i mocno angażują się w powierzone im obowiązki. Co więcej, chętnie przyjmują nadgodziny i decydują się na realizację zleceń, którymi nie są zainteresowani Polacy. Wielu z nich posiada duże doświadczenie, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług.

Aby zatrudnić budowlańca z Ukrainy, zgłosić mogą się Państwo do naszej agencji, która odpowiada zarówno za selekcję, jak i rekrutację pracowników z Ukrainy, co jest dla Klienta ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy.