News/Blog

News/Blog

  • styczeń

    28

    2019
Pracownicy budowlani z Ukrainy

Pracownicy budowlani z Ukrainy

W ostatnich kilku latach wyraźnie da się zaobserwować wzrost ilości pracowników budowlanych z Ukrainy zatrudnionych w rodzimych przedsiębiorstwach. Co warto wiedzieć na ich temat?

Znacząca część Ukraińców pracujących na polskich budowach jest zatrudniona na podstawie procedury uproszczonej, która bazuje na złożonym przez pracodawcę oświadczeniu o chęci zatrudnienia cudzoziemca lub zezwolenia na pracę. W przypadku tego sektora częściej można spotkać się z drugim rozwiązaniem, co jest związane z mniejszą sezonowością prac do wykonania.

Dlaczego tak dużo pracowników budowlanych z Ukrainy pracuje w naszym kraju? Związane jest to zarówno z niskimi kosztami ich pracy, jak i kryzysem tamtejszej gospodarki.

Jak podają statystyki, średnia wieku Ukraińców zatrudnionych na polskiej budowie to 33 lata. Ich tydzień pracy trwa przeważnie 57 godzin, czyli około 9,5 godzinny dziennie, 6 dni w tygodniu. To najdłuższy czas pracy spośród wszystkich branż, w jakich zatrudniani są w Polsce pracownicy z Ukrainy.

Firmy budowlane oferują im bardzo dobre stawki godzinowe. Średnie zarobki wynoszą tu 2700 złotych netto i są zbliżone do tych, które otrzymują Polacy.

Budowlańcy z Ukrainy są niezwykle zaangażowani i nie mają problemu z pracą w weekendy czy po godzinach. Chętnie podnoszą swoje kwalifikację i nie rezygnują z możliwości przebranżowienia się. Są w stanie bez przeszkód dopasować się do stale zmieniających się warunków.

Jeśli szukają Państwo rzetelnych pracowników z Ukrainy, nasza agencja pomoże Państwu ich znaleźć!