pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Estonii?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Estonii

Pracownicy z Estonii

Duże zapotrzebowanie na specjalistów oraz pracowników takich branż, jak IT, transport czy budownictwo, sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na nabór pracowników zza granicy. Wśród nich zdecydowany prym wiodą pracownicy ze wschodu jak Ukraińcy, Białorusini. Duża część rekrutowana jest również z obszaru Azji.

Osobną grupę stanowią osoby chętne do pracy z krajów bałtyckich. Wśród mniejszości narodowych obecnych na polskim rynku pracy znajdują się Litwini, Łotysze oraz mieszkańcy Estonii. Zwłaszcza Ci ostatni z nich cieszą się dobrymi opiniami i są chętnie zatrudniani przez pracodawców, którym zależy na zaangażowanych i chętnych do nauki pracownikach

W jakich branżach sprawdzą się pracownicy z Estonii?

Mieszkańcy Estonii w przeważającej części znają języki. Często są to osoby z dobrym wykształceniem i posiadające specjalistyczną wiedzę. Wśród osób decydujących się na pracę w Polsce znajdują się lekarze, programiści, ekonomiści oraz pracownicy korporacji.

Nie brakuje także wykwalifikowanych fachowców jak ślusarze, inżynierowie budowlani, operatorzy maszyn czy cieśle. Estończycy znani są także z dobrej kondycji fizycznej oraz odporności na zmienne czynniki atmosferyczne w Polsce. Duża część z nich zatrudniona jest w firmach budowlanych, które potrzebują wysokiej jakości pracowników. Estończycy znajdują zatrudnienie również w firmach produkcyjnych oraz takich branżach jak transport, turystyka czy branża drzewna.

Pracownicy z Estonii korzyści

Jakie są korzyści z zatrudnienia Estończyków? Pracownicy tymczasowi z Estonii są skupieni w pracy i wykazują się dużym zaangażowaniem. Znajdują się wśród nich fachowcy, którzy mogą uzupełnić luki kadrowe w przedsiębiorstwie oraz osoby bez dużych kwalifikacji, które świetnie sprawdzą się przy wykonywaniu pracy budowlanych, fizycznych lub produkcji taśmowej.

Różnica między zarobkami w Polsce i Estonii sprawia, że współpraca jest atrakcyjna finansowo dla obu stron. Dla Estończyków praca w Polsce oznacza większe otwarcie na zachód, a także możliwość współpracy z firmami o zagranicznym kapitale.

Pracownicy z Estonii korzyści

Pracownicy z Estonii opinie

Pracownicy tymczasowi z Estonii są komunikatywni i zazwyczaj znają angielski. Szybko uczą się także podstawowych wyrażeń w języku polskim. Estończycy mają raczej introwertyczne usposobienie i są małomówni. Cechują się jednak otwartą i pozytywną postawą, przez co szybko zjednują sobie sympatię pozostałych współpracowników. Podobny krąg kulturowy i mentalność sprawia, że dobrze czują się w Polsce i tam samo są odbierani przez Polaków.

Jak zatrudnić pracownika z Estonii?

Estonia należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach, którego mieszkańcy krajów członkowskich mogą swobodnie podejmować pracę poza ojczyzną. Aby zatrudnić Estończyka nie trzeba starać się o pozwolenie na pracę dla obcokrajowca lub dopełniać dodatkowych formalności.

Dla pracodawców kłopotliwa może być jednak kwestia rekrutacji i dotarcia za granicę z ofertą pracy. W tym przypadku zdecydowanie łatwiejszą i szybszą opcją jest współpraca z Agencją Pracy Tymczasowej, która posiadając biura na terytorium innych krajów, w tym Estonii, dysponuje gotową i aktualną bazą chętnych do pracy kandydatów o pożądanych kwalifikacjach.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz