pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Litwy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Litwy

Pracownicy z Litwy

Pracownicy z krajów bałtyckich cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku pracy. Wśród mniejszości narodowych coraz bardziej widoczni są Litwini, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski na studia albo  do pracy. Dla polskich przedsiębiorców są szansą na szybkie uzupełnienie braków kadrowych wykwalifikowanymi pracownikami.

Litwini mogą liczyć natomiast liczyć na znacznie wyższe zarobki i pewną umowę. Praca w Polsce oznacza także większe otwarcie na zachód. Brak bariery językowej i ten sam krąg kulturowy stwarzają korzystne warunki do współpracy oraz pozwalają na szybką adaptację pracowników w nowym kraju.

W jakich branżach sprawdzą się pracownicy z Litwy?

Pracownicy tymczasowi z Litwy chętnie zatrudniani są w branżach, które zmagają się z deficytami kadrowymi oraz, w których ważna jest ciągłość pracy. Jest to przede wszystkim budownictwo oraz transport i logistyka, czyli dwie branże, które przeżywają w ostatnich latach prawdziwy boom. Litwini ze znajomością języka angielskiego oraz matematyki lub podstaw programowania, znajdują także zatrudnienie w branży IT.

Osoby o mniejszych kwalifikacjach zatrudniane są także w branży produkcyjnej oraz spożywczej. Osobną kategorią są usługi jak prace porządkowe lub turystyka i gastronomia. Litwini pracują jako budowlańcy, pracownicy fizyczni, pracownicy budowlani, magazynowi oraz pracownicy produkcji. Nie brakuje także wykwalifikowanych ślusarzy, spawaczy, kierowców maszyn oraz programistów i osób ze znajomością innych języków europejskich.

Pracownicy z Litwy korzyści

Jakie są korzyści z zatrudnienia Litwinów. Dla pracodawców jest to możliwość szybkiego zatrudnienia fachowców z różnych branż oraz uzupełnienia luk kadrowych w dużych zespołach budowlanych lub produkcyjnych. Różnice w zarobkach między Polską a Litwą sprawiają, że warunki finansowe takiej współpracy są atrakcyjne dla obu stron.

Osoby przyjeżdżające z Litwy  do Polski są zazwyczaj mocno zmotywowane do pracy, a równocześnie nie mają roszczeniowej postawy względem czasu pracy i zakresu obowiązków. Pracownicy z Litwy chętnie pracują także w mniej popularnych terminach jak weekendy czy noce w systemach zmianowych.

Pracownicy z Litwy korzyści

Pracownicy z Litwy opinie

Pracownicy tymczasowi z Litwy w Polsce są pozytywnie oceniani ze względu na duże zaangażowanie oraz skrupulatność w wykonywanych obowiązkach. Osoby przyjeżdżające do pracy nie nadużywają zwolnień chorobowych i rzadko wykorzystują długi  urlop wypoczynkowy.

Dla pracodawcy oznacza to większą dyspozycyjność i elastyczność w planowaniu zmian i pracy. Równocześnie Litwini cenieni są pogodne usposobienie i koleżeńsko. Wspólna historia i krąg kulturowy sprawia, że są także bliscy mentalnie Polakom, dzięki czemu szybko odnajdują się w zespole.

Jak zatrudnić pracownika z Litwy?

Litwa należy do Unii Europejskiej. Z tego powodu mieszkańcy Litwy mogą legalnie podjąć pracę w Polsce bez dodatkowych pozwoleń i limitu czasu. Zagraniczna rekrutacja jest jednak czasochłonna i niesie ryzyko nietrafionych wyborów.

Znacznie łatwiej i pewniej powierzyć obsługę rekrutacji doświadczonej Agencji Pracy Tymczasowej, która dysponuje siatką biur również na terenie Litwy. Atrakcyjną alternatywą jest także możliwość skorzystania z leasingu pracowników, w ramach którego pracodawca wynajmuje od agencji pracowników, rozliczając się z nią co miesiąc fakturą.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz