pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Łotwy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Łotwy

Pracownicy z Łotwy

Pracownicy z Łotwy stanowią coraz liczniejszą mniejszość narodową na polskim rynku pracy. Przedsiębiorcy cenią ich pracowitość, duże zaangażowanie w pracę oraz komunikatywność. Dla Łotyszów praca w Polsce oznacza wyższe zarobki oraz większe otwarcie na zachód.

Pracownicy tymczasowi z Łotwy pozwalają zarówno wypełnić lukę wśród wysoko wyspecjalizowanych fachowców, jak i chętnie podejmują się prostszych prac, w których ważna jest ciągłość pracy i dyspozycyjność zespołu. Podobna mentalność i krąg kulturowy sprawiają, że Łotysze łatwo nawiązują kontakt i przyjazne relacje w miejscu pracy.

W jakich branżach sprawdzą się pracownicy z Łotwy?

Wśród mieszkańców Łotwy przyjeżdżających do pracy w Polsce można wyodrębnić dwie grupy pracowników. Pierwsza z nich do wykwalifikowani fachowcy oraz osoby znające języki lub podstawy IT. Są to m.in. lekarzem programiści, pracownicy korporacji, kierowcy transportowi, inżynierowie, ślusarze, operatorzy maszyn oraz drobni przedsiębiorcy.

Ta grupa pracowników odpowiada na potrzebny takich branż jak IT, bankowość, zdrowie, budownictwo oraz transport i logistyka. Drugą grupę stanowią osoby bez znajomości języków oraz specyficznych kwalifikacji. Tacy pracownicy chętnie zatrudniani są do prac przy produkcji oraz w sektorze budowlanym. Łotysze znajdują także zatrudnienie w magazynach, gastronomii oraz branży usługowej.

Pracownicy z Łotwy korzyści

Łotwa jest jednym z krajów, w którym występuje dramatyczny spadek ludności. Coraz mniejsza ilość Łotyszów sprawia, że krajowa gospodarka przeżywa duże trudności, co przekłada się na zarobki. Przyjazd do Polski jest dla wielu z nich atrakcyjną alternatywą finansową oraz szansą uczestniczenia w zachodnich rynkach pracy poprzez pracę w korporacji lub dużym międzynarodowym przedsiębiorstwie.

Dla polskich pracodawców zatrudnienie mieszkańców Łotwy oznacza pozyskanie zmotywowanych do pracy i dokładnych pracowników. Łotysze szukają także stabilizacji, przez co jest to mniejszość narodowa, wśród której występuje niska rotacja pracownicza.

Pracownicy z Łotwy korzyści

Pracownicy z Łotwy opinie

Pracownicy tymczasowi z Łotwy są wysoko oceniani na polskim rynku pracy. Łotysze podchodzą do powierzonych im zadań z dużą sumiennością i energią. Są zmotywowani do pracy i cieszą się z możliwości jej wykonywania w Polsce. Osoby z Łotwy wyróżniają się także kreatywnością, co sprawia, że są wstanie samodzielnie znaleźć rozwiązanie dla wielu problemów. Chęć do nauki i zdyscyplinowany charakter sprawiają, że szybko uczą się nowych zadań oraz rozwijają w obrębie stanowiska.

Równocześnie Łotysze cechują się pogodnym usposobieniem i dużym spokojem. W pracy są raczej małomówni, unikają konfliktów. Mieszkańcy Łotwy znają w większości angielski oraz szybko łapią podstawy polskiego. Z tego powodu komunikacja z przełożonym i integracja z zespołem jest znacznie łatwiejsza.

Jak zatrudnić pracownika z Łotwy?

Łotwa jest krajem członkowskim Unii Europejskie oraz należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Aby zatrudnić pracownika z Łotwy, nie trzeba więc składać wniosku o pozwolenie na pracę dla cudzoziemca. Można ich zatrudniać na tych samych zasadach co Polaków. Kłopotliwa jest jednak sama rekrutacja, szczególnie w przypadku naboru do większych zespołów.

Z tego powodu wiele firm decyduje się na outsourcing i współpracę z Agencją Pracy Tymczasowej, która pomaga w procesie rekrutacji lub oferuje usługę wynajmu pracowników ze swojej bazy kandydatów.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz