pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Ukrainy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Bangladeszu

Pracownicy z Bangladeszu

Zatrudnienie pracowników tymczasowych z Azji to popularne rozwiązanie wśród polskich przedsiębiorców, którzy coraz chętniej decydują się na outsourcing pracowników z odległych zakątków świata. Z tego powodu mieszkańcy Afryki  i Azji stanowią coraz liczniejszą grupę na polskim rynku pracy. Wśród nich na uwagę zasługują pracownicy z Bangladeszu, którzy wyróżniają się dużą wydajnością oraz gotowością do pracy zmianowej o różnych porach za niższe stawki niż pracownicy ze wschodu lub Polacy. Dla polskich firm jest to szansa na zintensyfikowanie i zachowanie ciągłości pracy, przy równoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zatrudnieniem nowego personelu.

Pracownicy z Bangladeszu w Polsce – jakie zawody i branże?

Wśród pracowników z Bangladeszu można znaleźć zarówno osoby bez doświadczenia, ale chętne do nauki zawodu, jak i wykwalifikowanych fachowców. Znajdują się wśród nich ślusarze, elektrycy, operatorzy maszyn, spawacze, rzemieślnicy, tapicerowie, murarze oraz informatycy. Tak dobre zaplecze kadrowe wynika z faktu, że na terenie Bangladeszu istnieją liczne szkoły oraz stacjonarne centra szkoleniowe dla osób, które chcą nauczyć się fachu i pracować w Europie.

Pracownicy z Bangladeszu w Polsce znajdują zatrudnienie w branżach przemysłowych, budowlanych oraz usługowych. W szczególności dotyczy to produkcji, obsługi maszyn, sprzątania oraz gastronomii. Duże koszty podróży do Polski sprawiają, że mieszkańcy Bangladeszu są zmotywowani do pracy, a wśród nich występuje niewielka rotacja. Pracownicy chętnie się uczą i poszerzają wiedzę oraz umiejętności z nowego zawodu.

Pracownicy z Bangladeszu opinie

Pracownicy tymczasowi z Bangladeszu słyną z solidności i skrupulatności, z jaką wykonują powierzone im zadania. W znakomitej części są to fachowcy, którzy mają dużą wiedzę i są w stanie sprostać różnym obowiązkom. Również osoby bez doświadczenia przykładają się do zleconych zadań i wykonują je z dużą sumiennością. Wynika to zarówno z kulturowo-mentalnych predyspozycji, jak i dużego zmotywowania do pracy.

Banglijczycy uważani są za optymistycznych i energicznych. Takie podejście sprawia, że z werwą wykonują powierzoną im pracę oraz nie narzekają na ewentualne trudności. Równocześnie radosne usposobienie i niekonfliktowość przyczyniają się do dobrej atmosfery w miejscu pracy, w której szybko nawiązują przyjaźnie i kontakt z pozostałymi pracownikami.

Pracownicy z Bangladeszu w Polsce to zazwyczaj osoby, które zostawiły na miejscu rodzinę. Banglijczycy najczęściej chcą ją ściągnąć do Polski lub jak najszybciej wrócić do kraju z zarobionymi pieniędzmi. Jasna i mocna motywacja sprawia, że chętnie wykonują pracę również w mniej popularnych godzinach, co dobrze sprawdza się w systemie zmianowym lub w zakładach pracy, w których koniecznie jest także pokrycie w weekendy.

Dla polskich przedsiębiorców ważna będzie także informacja o małej rotacji wśród Banglijczyków. Pracownicy z Bangladeszu przywiązują się do miejsca, w którym pracują i niechętnie zmieniają firmę. Zazwyczaj wolą pracować dla jednego pracodawcy przez minimum rok i rozwijać się w ramach sprawowanego stanowiska. Dla firmy oznacza to zwrot środków zainwestowanych w szkolenie oraz większą stabilność w zasobach kadrowych przedsiębiorstwa.

pracownik z Bangladeszu

Pracownicy z Bangladeszu w Polsce – obopólne korzyści

Zatrudnienie pracowników z Bangladeszu oznacza dla firmy szereg korzyści. Jest to sposób na szybkie uzupełnienie luk kadrowych, pozyskanie wartościowego pracownika, zachowanie ciągłości pracy zmianowej oraz obniżenie kosztów zatrudnienia. Pracownik z Bangladeszu zyskuje w zamian możliwość natychmiastowego podjęcia pracy oraz zdecydowanie wyższą pensję od wynagrodzenia, które mógłby dostać w kraju za podobną ilość pracy. Ekonomiczne korzyści dla obu stron są widoczne, co stwarza dobry grunt dla współpracy.

Jak zatrudnić pracowników z Bangladeszu?

Legalne zatrudnienie pracowników z krajów azjatyckich oznacza konieczność załatwienia wielu angażujących i czasochłonnych procedur, których niedopilnowanie może skutkować odpowiedzialnością karną. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na leasing pracowniczy we współpracy z Agencją Pracy Tymczasowej. Outsourcing i wynajem pracowników pozwala na szybkie pozyskanie osób o konkretnych kwalifikacjach. Wynajem nie generuje również kosztów administracyjnych i transferowych. Klient rozlicza się z agencją jedynie fakturą, zyskując równocześnie pewność, że wszystkie formalności zostały wykonane prawidłowo.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz