pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Ukrainy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Uzbekistanu

Pracownicy z Uzbekistanu

Pracownicy z Uzbekistanu to coraz liczniejsza grupa na polskim rynku pracy. Uzbekistanie zaczęli przyjeżdżać do Polski w 2018 roku na mocy międzynarodowych umów, umożliwiających pracę za granią, Od tego czasu stale ich przybywa a polsko-uzbecka współpraca nabiera dynamizmu. Obecnie w Polsce mieszka około 2000 Uzbeków, a liczba ta ciągle wzrasta. Podjęcie pracy w Polsce, umożliwia Agencja Pracy Tymczasowej, w której chętni do pracy kandydaci mogą zostawić swoje zgłoszenie.

Pracownicy tymczasowi z Uzbekistanu to najczęściej młodzi ludzie w wieku do 30 lat, którzy chętnie podejmują pracę w takich sektorach, jak przemysł, włókiennictwo, uprawa roślin, hodowla zwierząt, przetwórstwo, budownictwo oraz branża spożywcza. Kobiety chętnie podejmują również pracę w usługach, m.in. w branży kosmetycznej oraz firmach sprzątających. Wśród kandydatów znajdują się zarówno fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby chętne do nauki zawodu na miejscu.

Dlaczego warto zatrudnić Uzbeków?

Duże koszty transportu sprawiają, że Uzbecy przyjeżdżają do Polski na minimum rok, a często przedłużają swój pobyt nawet do kilku lat, szukając stabilnego zajęcia, które pozwoli im się utrzymać oraz zarobić pieniądze. Wśród pracowników z tej grupy narodowej występuje wyjątkowo niska rotacja. Chętnie podejmuję się również nowych obowiązków oraz uczą wykonywania zawodu w obrębie jednej firmy.  Inwestycja w takiego pracownika z pewnością się przyniesie firmie korzyści.

Uzbecy cechują się dużą solidnością oraz odpowiedzialnym podejściem do powierzonych obowiązków. Wysokie bezrobocie w kraju sprawia, że szanują pracę oraz możliwość zarobku. Mają także opinie pogodnych i sympatycznych. Pozytywne nastawienie idzie w parze z chęcią do nauki i rozwoju. Mimo dużej różnicy kulturowej chętnie się asymilują oraz szanują miejscowe tradycje, co korzystnie wpływa na relacje z pozostałą częścią zespołu.

Pracownicy z Uzbekistanu — wzajemne korzyści

Zatrudnienie pracowników tymczasowych z Uzbekistanu to także dobry sposób na szybkie i tanie uzupełnieni braków kadrowych. Uzbecy przyjeżdżający do Polski zarobkowo są zmotywowani do pracy i zarobku, dzięki czemu chętnie pracują również w nocy, weekendy, wakacje oraz wszystkie inne mniej popularne terminy wśród pracowników z Polski. Chętnie biorą również nadgodziny. Równocześnie nie nadużywają urlopów wypoczynkowych i zwolnień lekarskich.

Pracownicy z Uzbekistanu to także atrakcyjne warunki finansowe dla obu stron. Uzbecy są zdecydowanie mniej roszczeniowy pod względem stawek w stosunku do Polaków lub nawet Ukraińców. Chętnie pracują więc po obniżonych stawkach, ponieważ i tak im się to opłaca. Wynagrodzeniem, na które mogą liczyć w Polsce, jest kilkukrotnie większe, niż krajowe. Nie muszą także borykać się z problemem bezrobocie. Dobre warunki i legalną pracę gwarantuje im kontrakt z Agencją Pracy Tymczasowej.

Jak zatrudnić pracownika z Uzbekistanu?

Obywatele Uzbekistanu, w odróżnieniu od pracowników z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Armenii, nie podlegają uproszczonej procedurze zatrudnienia za granicą. Oznacza to, że aby móc podjąć pracę w Polsce muszą najpierw uzyskać pozwolenie na pracę od przyszłego pracodawcy. Dla firmy planującej zatrudnienie Uzbeka jest to zazwyczaj czasochłonny i skomplikowany proces.

Pracodawca musi dopilnować urzędowych formalności oraz dokładnie zweryfikować dokumenty umożliwiające nawiązanie stosunku pracy. Wśród nich znajdują się m.in. ważny tytuł pobytowy i zezwolenie na pracę. Należy uzyskać również stosowną zgodę z Urzędu Pracy właściwego dla adresu siedziby firmy oraz skompletować kopie dokumentów na wypadek kontroli. Niedopilnowanie któregoś z obowiązków może skutkować karą grzywny lub nawet pozbawienia wolności.

Rekrutacja pracowników z Uzbekistanu

Zdecydowanie łatwiej i bezpiecznej skorzystać z usług Agencji Tymczasowej. Forma leasingu pracowniczego oznacza, że cała praca oraz odpowiedzialność związana z rekrutacją, transportem oraz zatrudnieniem pracownika leży po stronie Agencji, z którą klient rozlicza się za pomocą faktury. Klient oszczędza czas i pieniądze potrzebne na załatwienie spraw formalnych oraz zyskuje pewność, że cały proces został przeprowadzony zgodnie z wymogami przepisów dotyczących zatrudniania pracowników z zagranicy.’

Gęsta siatka Biur Pracy Tymczasowej pozwala na szybką rekrutację oraz precyzyjne dopasowanie pracownika do potrzeb pracodawcy. Zapewniamy dostęp do wykwalifikowanych fachowców oraz osób bez doświadczenia, chętnych do nauki zawodu na miejscu. Dla naszych klientów pozyskujemy pracowników, z m.in. z takich krajów, jak Uzbekistan, Nepal, Wietnam, Bangladesz oraz Mołdawia, Ukraina, Białoruś. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz uzupełnienia kadry pracownikami z Uzbekistanu lub innych krajów wschodnich.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz