pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Afryki?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
pracownicy z Afryki

Pracownicy z Afryki

Pracownicy tymczasowi z Afryki to nowa siła na rynku pracy. Napływ pracowników z południowego kontynentu pozwala szybko uzupełnić luki kadrowe w polskich firmach i zapewnić większą płynność w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Afrykańczycy cenieni są za pracowitość oraz dobre warunki fizyczne, które pozwalają im szybko wykonywać powierzoną im pracę.

Niskie koszty zatrudnienia sprawiają, że pracownicy z Afryki stanowią atrakcyjną alternatywę dla Ukraińców, Białorusinów czy obywateli Mołdawii. Dla Afrykańczyków możliwość pracy w Polsce to z kolei wyższe zarobki oraz możliwość odłożenia sporej sumy oszczędności.

Wysokie koszty podróży sprawiają, że pracownicy z Afryki w Polsce zostają na dłużej. Mniejsza rotacja zwiększa rentowność inwestowania w szkolenie pracownika. Korzyści są więc obopólne.

W jakich branżach sprawdzają się pracownicy z Afryki?

Mieszkańcy Afryki chętnie zatrudniani są w branżach, w których ważna jest wytrzymałość i siła fizyczna. Wśród nich znajdują się m.in. branża budowlana, branża przemysłowa oraz branża produkcyjna. Po pracowników z Afryki chętnie sięga także branża logistyczna, która boryka się z dużym niedoborem kadrowym. Afrykańczycy zatrudniani są również w branży usługowej. Dotyczy to m.in. firm specjalizujących się w usługach sprzątania lub remontowych, a także branży turystycznej i gastronomii.

W przypadku pracowników z Afryki w Polsce częstym problemem jest bariera językowa, dlatego zwykle początkowo są zatrudniani na stanowiskach, które nie wymagają komunikacji z pozostałymi członkami zespołu lub polegają na schematycznej, łatwej do wytłumaczenia pracy. Duże oddanie względem pracodawcy oraz chęć stabilizacji sprawiają, że Afrykańczycy chętnie się uczą, przez co z czasem mogą się rozwijać w obrębie stanowiska lub firmy.

Wynajem pracowników z Afryki – wzajemne korzyści

Zatrudnianie pracowników tymczasowych z Afryki pozwala szybko i łatwo pokryć luki kadrowe, wynikające z coraz mniejszego zainteresowania pracą w Polsce wśród pracowników ze wschodu lub ich roszczeniową postawą względem warunków płacowych. Dla Afrykańczyków praca w Polsce stwarza możliwość podjęcia pracy w Europie, czyli na rynku zachodnim. Zatrudnienie i perspektywa ciągłości pracy stwarza poczucie stabilizacji i przynależności.

Jest to także przede wszystkim możliwość zarobku i odłożenia pieniędzy potrzebnych do życia w ojczyźnie lub częściej sprowadzenia rodziny do Europy. Z tego względu Afrykańczycy chętnie podejmują się pracy w firmach produkcyjnych lub budowlanych, gdzie zapotrzebowanie na pracowników fizycznych jest szczególnie duże, a bariera wejścia jest stosunkowo niska.

Z jakich krajów przybywają Afrykańczycy do pracy? Są to m.in. pracownicy z Nigerii, Kenii, Ugandy, Tanzanii lub Ghany. Osobną grupę stanowią pracownicy z Maroko, Tunezji lub Egiptu, którzy ze względu na popularność turystyczną swoich krajów, są nieco bliżsi kulturowo Europie i często dobrze znają języki, co stwarza inne możliwości pracy.

Pracownicy z Afryki

Dlaczego warto zatrudnić pracownika z Afryki?

Oprócz niewątpliwych korzyści finansowych, są także inne powody, dla których warto zatrudnić pracownika z Afryki. Wśród nich znajduje się mentalność i pozytywne cechy prezentowane przez mieszkańców Czarnego Kontynentu . Afrykańczycy są zazwyczaj bardzo oddani i lojalni wobec przywódców. Te same cechy wykazują względem pracodawców i przełożonych, wykonując z zapałem i dużą skrupulatnością powierzone im obowiązki. Pracownicy z Afryki lubią czuć się częścią wspólnoty. Cechują się radosną i niekonfliktową naturą, co korzystnie wpływa na atmosferę w zespole.

Warto pamiętać także, że w Afryce panują trudne warunki atmosferyczne. Z tego powodu pracownicy z Afryki są bardzo wytrzymali i rzadko narzekają na złą pogodę czy brak dodatkowych udogodnień podczas pracy. W polskim zmiennym klimacie jest to cenna cecha, która z pewnością przyda się podczas prac fizycznych wykonywanych na powietrzu.

Pracownicy z Afryki szanują pracę. Wynika to z faktu, że w wielu krajach Afryki sektor produkcyjny praktycznie nie istnieje, co generuje ogromne problemy z bezrobociem. Z tego powodu Afrykańczycy szanują i doceniają możliwość pracy i zarabianie pieniędzy. Chętnie także podejmują się nadgodzin oraz pracy w weekendy. Wszystko po to, aby zarobić jak najwięcej i pomóc w ten sposób rodzinom, które zostały w ojczyźnie.

Jak zatrudnić pracownika z Afryki? Leasing pracowniczy

Procedura legalnego zatrudnienia pracowników tymczasowych z krajów afrykańskich jest czasochłonna i skomplikowana. Popularniejszym i prostszym rozwiązaniem jest outsourcing, czyli wynajem pracowników za pośrednictwem Agencji Pracy Tymczasowej, która posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji pracowników z terenów Afryki i Azji. Liczna siatka biur oraz bezpośredni dostęp do kandydatów chętnych do pracy w Polsce zapewnia szybką i sprawną rekrutację wykwalifikowanych fachowców oraz osób bez doświadczenia. Wszystkie koszty i obsługa transferu pracownika leżą po stronie agencji, co dla przedsiębiorców oznacza ogromną oszczędność czasu i wygodę w sposobie rozliczania.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz