pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Ukrainy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Nepalu

Pracownicy z Nepalu

Zatrudnienie pracowników z Azji to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców  w Polsce. Pracownicy tymczasowi z Nepalu są niedrodzy i bardzo wydajni. Silna motywacja zarobkowa sprawia, że mogą pracować długo oraz o różnych porach. Dla Polskich przedsiębiorców jest to szansa, aby ograniczyć koszty pracy oraz zachować ciągłość pracy lub produkcji poprzez sprawne zarządzanie zasobami chętnych do pracy pracowników.

Bariera językowa sprawia, że największą cześć pracujących w Polsce Nepalczyków stanowią osoby pracujące fizycznie. Nepalczycy zatrudniani są w sektorze budowlanym, rolnictwie oraz zakładach przemysłowych, jak huty czy fabryki. Pracownicy z Nepalu zatrudniani są także w magazynach oraz przy produkcji taśmowej. Wybór pracownika z Nepalu to także szansa na zatrudnienie wykwalifikowanego stolarza, tapicera, spawacza lub szwaczki  Na właściwy dobór pracownika do miejsca pracy praz szybkę rekrutację pozwala skorzystanie z Agencji Pracy Tymczasowej.

Współpraca z Nepalczykami — wzajemne korzyści

Zatrudnienie pracowników z Nepalu oznacza liczne korzyści dla obu stron. Pracodawca może szybko uzupełnić braki kadrowe oraz zyskać niedrogiego pracownika zmotywowanego do pracy w mniej popularnych godzinach. Niższe roszczenia finansowe pracowników z Nepalu pozwalają na ogromne miesięczne oszczędności, szczególnie przy zatrudnieniu większej ilości osób. Dla Nepalczyków praca w Polsce oznacza możliwość znacznie większego zarobku niż w kraju rodzinnym, a co za tym idzie zgromadzenie oszczędności, które na miejscu pozwolą mu zainwestować lub wystarczą na długie lata. Korzyści ekonomiczne są więc ogromne dla obu stron.

zatrudnianie pracowników z ukrainy

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Nepalu?

Pracownicy z Nepalu znani są ze swojej sumienności. Są to osoby, które nawet nie posiadając kwalifikacji i doświadczenia przykładają się do powierzonych obowiązków i wykonują je bardzo dokładnie. Równocześnie są to osoby pracowite oraz energiczne, dzięki czemu praca nie tylko jest wykonana dokładnie, ale i szybko.  Dzięki temu polski pracodawca będzie mógł łatwo podnieść jakość pracy w swoim zakładzie oraz wprowadzić rozwiązania, które jeszcze bardziej ją zoptymalizują. W efekcie przy niskich kosztach zatrudnienia może liczyć na większą wydajność, lepszą jakość oraz wyższy zysk.

Nepalczycy nawet podejmując pracę tymczasową lub wyjeżdżając zarobkowo do odległego kraju, niechętnie zmieniają firmę, dla której pracują. Pracownik zazwyczaj chce pracować w jednym miejscu minimum rok, co dla pracodawcy oznacza pewny zwrot czasu i środków zainwestowanych w szkolenie oraz stabilność w zasobach kadrowych. Takie podejście wynika z nepalskiej mentalności. Nepalczycy cenią sobie stabilizację oraz przywiązanie do miejsca. Szanują również powierzona pracę oraz możliwość jej wykonywania.

Pracownicy tymczasowi z Nepalu są również skłonni do wykonywania pracy po zdecydowanie niższych stawkach, niż te, których oczekiwaliby Polacy czy nawet pracownicy z Ukrainy czy z Białorusi. Wynika to z ogromnych dysproporcji między nawet najniższymi miesięcznymi zarobkami w Polsce a średnimi zarobkami w Nepalu, które wynoszą około 166 dolarów. Z tego powodu Nepalczycy nie mają wygórowanych oczekiwań finansowych względem wypłaty w złotówkach, ponieważ praca w Polsce i tak znacznie bardziej im się opłaca.

Jak zatrudnić pracownika z Nepalu?

Zatrudnienie pracowników z Azji oznacza konieczność załatwienia wielu czasochłonnych formalność oraz wnikliwą weryfikację dokumentów pozwalających na pobyt i podjęcie pracy w Polsce. Należą do nich m.in. ważny tytuł pobytowy oraz zezwolenie na pracę. Odpowiedzialność za dopilnowanie kwestii formalnych oraz stworzenie kopii dokumentów na wypadek kontroli, leży po stronie pracodawcy.

Należy także uzyskać stosowane zaświadczenie od starosty, że na terenie administracyjnie przynależnym do podległego mu Urzędu Pracy, nie znajdują się bezrobotni, którzy mogli podjąć się wykonywania danego zajęcia. Następnie należy wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca do Urzędu Wojewódzkiego. Czynności są czasochłonne, a ich niedopilnowanie może skutkować odpowiedzialnością karną.

Rekrutacja pracowników z Nepalu

Szybszym i prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Agencji Pracy Tymczasowej. Agencja posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji pracowników z krajów Europy Wschodniej oraz Azji. Dla naszych klientów pozyskujemy pracowników, z m.in. z takich azjatyckich krajów, jak Nepal, Bangladesz, Indie oraz Wietnam. Sprawną rekrutację umożliwia nam szeroka siatka biur na całym świecie oraz dostęp do gotowych baz osób chętnych do podjęcia pracy w Polsce od zaraz.

Wieloletnie doświadczenie oraz możliwość precyzyjnej weryfikacji kwalifikacji pozwala nam precyzyjnie dobrać pracownika do miejsca pracy i rodzaju stanowiska. W naszej bazie znajdują się zarówno wykwalifikowani fachowcy, jak i osoby nie posiadają kwalifikacji, ale chętnie do nauki u podjęcia pracy. Forma leasingu pracowniczego to szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które oznacza, że wszystkie formalności związane z zatrudnieniem pracownika leżą po naszej stronie.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz