pracownicy z ukrainy
Potrzebujesz pracowników
ze Wschodu, Azji lub Afryki?
WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę

Potrzebujesz pracowników z Ukrainy?

WYPEŁNIJ formularz
i otrzymaj BEZPŁATNĄ ofertę
Pracownicy z Indii

Pracownicy z Indii

Pracownicy tymczasowi z Indii to coraz znaczniejsza grupa na polskim rynku pracy. Dla polskich przedsiębiorców to szybki i niedrogi sposób na uzupełnienie luk kadrowych oraz zapewnienie ciągłości i efektywności pracy. Hindusi cenieni są również za swój spokojny charakter, pozytywne nastawienie do wykonywanych obowiązków oraz chęć stabilnego zatrudnienia. Wysokie koszty transportu sprawiają, że chętnie wiążą się firmą nawet na kilka lat, dzięki czemu szkolenie oraz inwestycja w pracownika z pewnością się opłacą.

Mieszkańcy Indii chętnie zatrudniani są m.in. w sektorze produkcyjnym, przemysłowym oraz budowlanym, jako pracownicy fizyczni. Nie brakuje także osób, które mają duże doświadczenie korporacyjne i chętnie podejmują pracę w języku angielskim w siedzibie innych firm w Polsce. Kobiety często wykonują prace usługowe w branży kosmetycznej lub jako pomoc przy sprzątaniu. Pracownicy z Indii znajdują również zatrudnienie w gastronomii, do której dużo wnoszą ze względu na popularność kuchni indyjskiej na całym świecie.

Pracownicy z Indii — wzajemne korzyści

Zatrudnienie pracownika z Indii to korzyści dla obu stron. Polscy przedsiębiorcy mogą szybko skompletować potrzebną w kadrę oraz uzupełnić ewentualne luki. Dodatkowo zyskują niedrogich oraz zmotywowanych pracowników, którzy będą skłonni pracować w mniej atrakcyjnych godzinach oraz po niższych stawkach niż inne grupy. Oznacza to ogromną miesięczna oszczędność oraz nierzadko wzrost efektywności pracy.

Osoby migrujące do pracy z Indii zostawiają tam najczęściej swoje rodziny. Wysokie koszty transportu uniemożliwiają częste wizyty, co sprzyja większej motywacji do zarobku w krótszym czasie. Pracownicy z Indii chętnie biorą tzw. nocki, weekendy oraz inne mniej popularne wśród Polaków terminy. Pracownicy z Indii nie nadużywają również urlopu zdrowotnego i nie chętnie korzystają z wypoczynkowego.

Taka motywacja wynika z faktu, że dla pracowników z Indii praca w Polsce oznacza zdecydowanie wyższe zarobki niż w rodzimym kraju, w którym na dodatek nie zawsze jest praca. Możliwość zarobku w Polsce pozwala im zapewnić godne życie rodzinie w kraju lub zgromadzić oszczędności umożliwiające otworzenie własnego biznesu po powrocie. Chętnie pracuję więc nawet po obniżonych stawkach, bo i tak jest to dla nich opłacalne.

Ubywa pracowników z Ukrainy
wynajem pracowników

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Indii?

Mimo znaczących różnic kulturowych, pracownicy z Indii są komunikatywni oraz pozytywnie nastawieni do pracy. Często też znają język angielski w stopniu umożliwiającym zapoznanie się z nowymi obowiązkami lub załatwienie niezbędnych codziennych spraw. Dzięki temu współpraca układa się dobrze, a uśmiechnięci pracownicy cieszą się sympatią reszty zespołu, z którym chętnie się zaprzyjaźniają i asymilują.

Pracownicy tymczasowi z Indii szanują pracę i możliwość otrzymywania wyższego niż w kraju wynagrodzenia. Z tego powodu do powierzonych obowiązków podchodzą z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem. Dbają także o to, aby były wykonane starannie i solidnie. W pracy cenią sobie poczucie przynależności oraz więzy społeczne, co sprawia, że niechętnie ją zmieniają.

Jak zatrudnić pracowników z Indii?

Zatrudnienie pracowników z Indii to skomplikowany i czasochłonny proces, który wymaga od przyszłego pracodawcy załatwienia wielu formalności oraz dokładnej wersyfikacji dokumentów pracownika. Wśród nich znajdują się m.in. ważny tytuł pobytowy oraz zezwolenie na pracę. Dokumenty należy skopiować oraz zatrzymać na wypadek ewentualnej kontroli dotyczącej legalności zatrudnienia.

Pracodawca musi także uzyskać zaświadczenie od starosty, że na terenie administracyjnie przynależnym do podległego mu Urzędu Pracy, nie znajdują się bezrobotni polskiego pochodzenia, którzy mogliby podjąć się pracy. Po uzyskaniu dokumentu pracodawca musi wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. Niedopilnowanie formalności grozi grzywną lub odpowiedzialnością karną.

Pracownicy ze Wschodu
Produkcja

Rekrutacja pracowników z Indii

Zdecydowanie prostszym i bezpieczniejszym sposobem jest skorzystanie z usług Agencji Pracy Tymczasowej, która załatwi wszystkie formalności związane z zatrudnieniem, sprowadzeniem oraz zakwaterowaniem pracownika. Gotowa baza chętnych do podjęcia pracy kandydatów sprawia, że pracodawca oszczędza również czas potrzebny na rekrutację pracowników.

Agencja Pracy Tymczasowej posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji pracowników z Indii oraz innych krajów Azji. Dla naszych klientów pozyskujemy pracowników, z m.in. z takich krajów, jak Nepal, Bangladesz, Wietnam, Gruzja oraz Mołdawia i Ukraina. Sprawną i szybką rekrutację umożliwia szeroka siatka biur na całym świecie oraz dostęp do fachowców i osób chętnych do podjęcia pracy w Polsce.

Forma leasingu pracowniczego to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu naszym klientom dostarczamy pracowników idealnie dobranych pod względem kwalifikacji do miejsca pracy, zapewniając równocześnie legalność zatrudnienia oraz obsługę kwestii związanych z umową oraz comiesięcznym wynagrodzeniem.

Pracujemy dla wymagających klientów

Dostarczyliśmy pracowników dla firm z następujących miast w Polsce:
Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Kontakt

E-mail
E-mail:
biuro@wynajempracownikow.pl
Telefon
Telefon:
+48 733 575 488
Lokalizacja
ul. Pańska 96/83
00-837 Warszawa
Lokalizacja
Oddział w Katowicach:
ul. Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Wypełnij formularz